Játékkereső

Hangolódó játékok

Rövid játékok, melyek arra szolgálnak, hogy megteremtsék a játékos hangulatot, felrázzák az osztályt, stb.

Állati rendezkedés

Gyors ,,rakosgatós” feladatok a rendszertan, az élőhelyhez való alkalmazkodás és más az evolúcióval kapcsolatos témák bevezetésére.

Békamentés

A békáknak át kell jutni az erdőből a tópartra, és ehhez át kell kelni egy forgalmas úton.

Csináld-magad normális eloszlás

Az élővilágban nagyon sok dolog mutat normális eloszlást. A játék az eloszlás kialakulását mutatja be.

Csak sodródunk

Eljátsszuk, hogy tűnnek el egyes gének a populációból pusztán a véletlen hatások miatt. Megmutatjuk, hogy minél kisebb a populáció annál gyorsabb a génvesztés.

Galagonya vagy kökény?

Madarak vagyunk az őszi erdőben. Ehetünk galagonyát vagy kökényt is, bár a galagonya táplálóbb. Ám, ha mindenki galagonyát eszik nekünk kevés marad. Akkor most galagonyát együnk vagy kökényt?

Hirdesd magad hatékonyan!

A vonzó jelek számának növelésével nő az esélye annak, hogy párnak választanak, de csökken az utódaink száma. Mennyire költséges jelzést válasszunk a legnagyobb rátermettség elérése érdekében?

Hová tart az evolúció?

Súgjuk a melletünk álló fülébe a hallott mondatot! Honnan indultunk és hova jutottunk el? Mi történik, ha kicsit megváltoztatjuk a mondat továbbadásának a szabályait?

Járványos játékok

Fertőző betegségek terjedését játsszuk el a csoportban, különféle valódi betegségek jellegét tükrözve az egyes példákban.

Ki a nyerő, ki a menő?

Csak akkor nyerhetünk, ha mohók vagyunk, ám ha mindenki így gondolkodik a végén senki nem nyer semmit. Hogyan lehet feloldani ezt az ellentmondást?

Királyfi vagy sárkány?

Királyfinak jó lenni, ha az ellenfelünk egy sárkány, és sárkánynak sem rossz lenni, ha az ellenfelünk éppen egy királyfi. Azonban, ha két sárkány vagy két királyfi találkozik, az senkinek sem kedvező. Akkor most királyfi legyek vagy sárkány?

Klímajáték

Ahhoz, hogy elkerüljük a klímakatasztrófát folyamatos befektetéseket kell végrehajtani, de lesz-e elég befektető, ha a siker vagy a kudarc mindenkit egyformán érint?

Koordináció és kommunikáció

Melyik vadászó csapathoz érdemes csatlakozni, ha nem tudjuk, hogy a többiek hogyan döntenek? És, ha valahogy jelezhetjük a csatlakozási szándékunkat, akkor sikeresebb lesz a vadászat?

Kő-papír-olló, de másképp

A kő-papír-olló játék körbeverése miatt amelyik kártyából éppen kevés van, annak száma növekedni fog. Így hosszú távon bennmarad mind a három kártyatípus a játékban. Kivéve, ha a véletlen ingadozások miatt eltűnik az egyik kártya, mert ekkor végül egy kártyatípus fogja uralni a játékot.

A KözJó, a Rossz, és a Csúf

A játékosok kis közösségeket alkotnak, melyek egy közös helyi erőforrást aknázhatnak ki. A cél az optimális állomány és a fenntartható fogyasztás elérése és a túlzott kizsákmányolás elkerülése.

Menekülsz de utolérnek!

A paraziták megfertőzik a gazdákat, de nem mindegy, hogy milyen géneket hordoz a gazda, és milyen géneket hordoz a parazita. Menekül a gazda, de utolérik. De, ha szerencséje van újra egérutat nyer, de csak egy időre.

Mutánsok harca

A játékosok ötletei mint genetikai variánsok versenyeznek, és ha elég sokáig játszunk, a szelekció hatására egyes variánsok eltűnnek, mások elszaporodnak.

Oltási játék

Az oltás önkéntes, mindenki maga dönt, hogy beoltatja magát vagy sem. De lesz-e elég beoltott?

Ősemberek leszünk

A játékosok egy ősember csoport tagjai. Életük során gyakran kerülnek olyan helyzetbe, amikor egyes tagoknak vállalniuk kell olyan feladatokat, melyek erőfeszítést, időt, veszélyt jelentenek számukra, de a csapat előnyére szolgál. Minden feladatra igaz, hogy csak akkor lehet eredményesen végrehajtani, ha elég önként jelentkező van. A feladatok költségesek, a nyereményből pedig mindenki részesül. Lesz-e elég vállalkozó önkéntes? Vajon ki lesz a győztes? Változik-e a kép, ha több csapat is van egyszerre, és a nyereményt a legtöbb pontot gyűjtött csapat viszi el? Mi van, ha külön nyeremény van a legtöbb pontot gyűjtött csapatnak és a legtöbb pontot gyűjtött játékosnak?

A szorgos beporzók

A játékosok különböző beporzó ágenseket játszanak el és így tapasztalják meg azok ökológiai jelentőségét.